تكنولوژي
به‌روزترين اخبار تكنولوژي
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 0
ديروز : 0
افراد آنلاين : 1
همه : 0
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

براي كوتاه كردن يك داستان طولاني ، هيچ يك از گزارش ها كاملاً اشتباه نيستند. با اين حال ، اين بدان معنا نيست كه مشكلي وجود دارد. همانطور كه معلوم است ، نحوه رتبه بندي Ryzen Master هسته هاي CPU با نحوه رتبه بندي CPPC به آنها متفاوت است و برنامه ريز ويندوز از امتياز CPPC پيروي مي كند. در حالي كه Ryzen Master ممكن است نشان دهد كه يك هسته خاص به طور عيني سريع ترين سرعت است ، برنامه ريز ويندوز هيچ هسته اي را براي استفاده بر اساس آن انتخاب نمي كند. در عوض ، سريعترين هسته اي را كه هسته ديگري دارد تقريباً با همان سرعتي در همان CCX انتخاب مي كند.

اين امر به طور طبيعي كمي مسائل را پيچيده مي كند ، اما دليل بسيار خوبي براي اين رفتار وجود دارد: برنامه ريز ويندوز مي خواهد دو هسته داشته باشد تا كارهاي تك رشته اي را روي هم تقسيم كند ، تا بتواند وظيفه بين دو هسته را پرش كند تا بتواند ترمال ها را مديريت كند. و متغيرهاي ديگر براي اطمينان از اينكه هر يك از اين هسته ها مي توانند تا حد ممكن تقويت شوند. دو هسته انتخاب شده بايد در يك CCX قرار داشته باشند زيرا اگر اينگونه نباشند ، تأخير در پريدن كار بين دو هسته بيشتر باعث يك مجازات عملكرد بسيار بزرگ مي شود و در نتيجه سود حاصل از رفتار پرش هسته را جبران مي كند

سوالي كه پس از آن باقي مي ماند اين است: چرا ويندوز سريعترين هسته را انتخاب نمي كند ، و هسته دوم سريع در همان CCX براي پرش كار و عقب با آن است؟ براي همين ، ما نمونه شخصي AMD را به شما مي دهيم:

"بياييد يك پردازنده AMD فرضي 16 هسته اي AMD بگيريم و چند هسته را انتخاب كنيم. هسته 0 و هسته 1 در CCX اول در اولين قالب مي توانند به ترتيب با فركانس متوسط ​​2.175GHz به 2.2GHz و 2.15GHz افزايش دهند. هسته 13 و 15 در CCX دوم در حالت ديگر مي توانند به ترتيب به 2.25 گيگاهرتز و 2.05 گيگاهرتز افزايش دهند ، به طور متوسط ​​2.150GHz. هسته هاي 0 و 1 هسته اصلي CPPC براي ويندوز خواهند بود ، اما Ryzen Master ستاره طلايي را به Core 13. اختصاص مي دهد. Core 13 ممكن است سريعترين هسته در تراشه باشد ، اما مي بينيد كه اين سريعترين انتخاب كلي براي تقويت خودكار نيست. جفت كردن هسته 13 تا هسته 0 ، از لحاظ تئوري بالاترين فركانس متوسط ​​، با عبور از مرزهاي CCX به طور بالقوه جبران مي شود. "

رفتاري كه در بالا توضيح داده شد ، به روزرساني ويندوز مه 2019 و جديدتر استاندارد است ، و توصيه هاي AMD در مورد چگونگي به دست آوردن عملكرد بهينه با توجه به اين اطلاعات جديد تغيير نكرده است. آنها به كاربران توصيه مي كنند كه از رعايت ضوابط زير استفاده كنند:

    حالت هاي جهاني C و CPPC روي "خودكار" تنظيم شده اند يا در UEFI مجبور هستند
    به روزرساني ماه مه 2019 يا جديدتر براي نصب ويندوز 10 آنها را اجرا كنيد
    از يك سيستم عامل BIOS استفاده كنيد كه حامل ميكروكد AGESA 1.0.0.2 يا جديدتر باشد
    از ژوئيه 2019 يا جديدتر از درايور چيپست AMD X570 استفاده كنيد

اين ممكن است به عنوان يك ليست چك نسبتاً طولاني به نظر برسد ، اما با توجه به اينكه 1.0.0.2 AGESA در ماه ژوئيه به همراه پردازنده هاي Ryzen 3000 به همراه مادربردهاي X570 و به تبع آن درايورهاي چيپست آنها نيز در ماه ژوئيه به بازار آمدند ، يك فرصت خوب وجود دارد. اين معيارها اين احتمال وجود دارد كه شما در حال به روزرساني ويندوز در ماه مه 2019 باشيد ، بنابراين همه چيز باقي مانده اين است كه بايد اطمينان حاصل كنيد كه تنظيمات UEFI CPPC فعال هستند. بنابراين ، شما بايد رفتار برنامه ريزي صحيحي را مشاهده كنيد - به شرطي كه در مورد انتخاب هسته هاي تقويت شده بر اساس آنچه استاد Ryzen AMD مي گويد بهترين هسته نيستيد قضاوت كنيد.

براي برطرف كردن هرگونه سردرگمي بيشتر ، AMD در حال به روزرساني براي Ryzen Master است كه اطلاعات مطابق با داده هاي CPPC2 را نشان مي دهد..

امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ آذر ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۰:۰۴ ] [ عماد ]
[ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب